Натпревар со традиција (01.04.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на германската Бундеслига се сретнуваат екипите на Баерн и Дортмунд.

Баерн Минхен е на 2-то место со вкупно 52 бода и учинок од 15 победи, 7 реми и 3 порази.

Дортмунд е на лидерското место со 53 бода кои ги имаат освоено преку 17 победи, 2 реми и 6 порази.

Овие две екипи во последните седум меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на нивните натпревари секогаш е добитен типот ГГ3+, па веруваме дека и денес ќе ја продолжат таа традиција.

Наш предлог

ГГ3+ @ 1.75 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*