Натпревар со традиција (30.03.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 22:30 во рамките на колмбискиот Куп се сретнуваат екипите на Кукута и Квиндио.

Кукута во последните пет натпревари запиша три реми, една победа и еден пораз.

Квиндио има за нијанса подобар учинок, поточно во тој временски период запишаа две реми, еден пораз и две победи.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста неефикасно и без многу погодоци, па ако и денес ја продолжат таа традиција ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.52 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*