Натпревар со традиција (27.03.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Малага и Леганес.

Малага е на 21-то место со вкупно 27 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 12 реми и 15 порази.

Леганес е на 15-то место и досега имаат освоено 40 бода, а нивниот учинок е 10 победи, 10 реми и 12 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека погодок постигнува само едниот тим, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

НГ @ 1.57 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*