Тикет на денот (недела, 26.03.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

И денес центарот на вниманието е во натпреварите помеѓу репрезентациите, а веќе од следниот викенд ќе ни се врати клупскиот фудбал, па понудата ќе биде подобра. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Вилем II – Мастрихт – ГГ3+ @ 2.15 во Mozzart

Вилем II e на горните позиции на табелата, поточно се наоѓа плеј оф зоната каде што ќе се обидат да изборат пласман во холандската елита. Засега можат да се пофалат со солидни игри, но се уште се далеку од директен премин бидејќи во холандската прва лига патуваат две екипи, а тие имаат солидна предност на првите две места. Мастрихт од друга страна игра доста непредвидливо и ако продолжат со ова темпо многу лесно можат да заостанат во плеј оф зоната. Како и да е, двете екипи играат ефикасно, па головите не би требало да изостанат. Наш предлог е ГГ3+ со квота 2.15 во Mozzart.

Лас Палмас – Спортинг Кихон – 1&2+ @ 2.15 во Bet365

Лас Палмас во овој натпревар влегува со лошо расположение. Тие успеаа да победат само еднаш во последните пет натпревари, а пред една недела претрпеа сериозен пораз од екипата на Тенерифе и беа поразени со резултат 4:1. Спортинг Кихон има само една и единствена цел, а тоа е да обезбедат навремен опстанок. Во моментов не се помеѓу најзагрозените екипи, но се уште треба да играат за да бидат сигурни во Сегунда. Овде Лас Палмас веруваме дека ќе издвои победа, а притоа и дека ќе постигнат најмалку два погодоци. Наш предлог е 1&2+ со одлична квота во вредност од 2.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.62

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*