Тикет на денот (недела, 19.03.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште еден ден со фантастична понуда е пред нас. Се игра ширум Европа, а веќе некои лиги влегуваат во завршница, па станува се поинтересно.

Aрсенал – Кристал Палас – 1/1 @ 1.91 во Mozzart

Арсенал е на лидерската позиција и може да кажеме дека оваа сезона играат повеќе од одлично. Во моментов за нив главната цел е да бидат новите шампиони во Англија, а најголем конкурент им е тимот на Сити кој е на втората позиција. Кристал Палас не е во некоја кој знае каква форма и нема импресивни резултати, но за нив најважно е да се обезбеди навремен опстанок. Како и да е, веруваме дека за гостите ова не е добра шанса, па очекуваме домаќините да доминираат и да победат без поголеми проблеми. Наш предлог е 1/1 со квота 1.91 во Mozzart.

Хетафе – Севиља – 2 @ 2.45 во Bet365

Хетафе некако оваа сезона игра променливо и воопшто не е чудно што се наоѓаат во црвената зона. На последните пет дуели запишаа две победи, две реми и еден пораз, а како што стојат засега работите ќе имаат тешка борба за опстанок. Севиља од друга страна никако да влезе во добра серија. Иако во последниот натпревар зедоа три бода, се уште се далеку од сигурниот опстанок, а општиот  впечаток за овој тим е дека оваа сезона ги разочараа своите фанови. Сепак ние очекуваме трите бода да ги земат гостите и типуваме 2 со квота 2.45 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.68

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*