Натпревар со традиција (10.03.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:10 во рамките на австриската втора лига ќе се сретнат екипите на Лиферинг и Хорн.

Лиферинг е на 9-то место со вкупно 23 бода кои ги имат освоено преку 7 победи, 2 реми и 9 порази.

Хорн е на 2-та позиција со вкупно 36 бода и учинок од 11 победи, 3 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели имаат интересна трдиција, а тоа е дека на секој натпревар е добитен типот ГГ3+, па ако и денес биде така ќе наплатиме квота која не е за потценување.

Наш предлог

ГГ3+ @ 1.73 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*