Натпревар со традиција (09.03.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на германската Регионална лига – Север се сретнуваат екипите на Вердер Бремен II и Либек.

Вердер Бремен II е на 11-то место со вкупно 34 бода и учинок од 10 победи, 4 реми и 10 порази.

Либек е на лидерското место со вкупно 55 бода кои ги имаат освоено преку 16 победи, 7 реми и 2 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели имаат интересна традиција, поточно во сите тие дуели победник е тимот на Либек, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог

2 @ 1.50 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*