Натпревар со традиција (01.03.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамките на ¼ финалето од данскиот Куп се сретнуваат екиптие на Копенхаген и Веље.

Копенхаген во последните пет натпревари успеа да запише четири победи  и еден пораз, па овој натпревар го дочекува со добро расположение.

Веље од друга страна во истиот временски период запиша само една победа, еден пораз, а останатите три дуели им се реми.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 1.77 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*