Тикет на денот (недела, 26.02.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда е одлична. Натпревари има многу и се игра скоро во сите лиги во Европа. Веруваме дека ние го направивме вистинскиот избор за натпревари за денешниот тикет. Ова е нашиот предлог.

Милан – Аталанта – ГГ3+ @ 1.95 во Mozzart

Милан беше во мала криза, но со оглед на резултатите од последните два натпревари веруваме дека ја надминаа и дека повторно ќе влезат во посакуваната форма. Најпрво го победија Торино, а потоа запишаа и триумф над Монца, па сега се наоѓаат на горниот дел на табелата. Наполи е лидер и стекна огромна предност, а Росонерите тешко дека ќе ги стигнат со што ќе морат да се задоволат со евентуален пласман во ЛШ. Аталанта пак игра променливо, но успева да се задрже на горните позиции. Тие веруваме дека ќе се борат до самиот крај за да обезбедат што подобар пласман и да стигнат до Европа. Овде решивме да го избегнеме конечниот исход и предлагаме ГГ3+ со квота 1.95 во Mozzart.

Алмериа – Барселона – 2/2 @ 2.10 во Bet365

Алмериа е во „тесно“ бидејќи е во црвената зона и ќе мора да се потрудат повеќе за да излезат и да стигнат на сигурните позиции. Во последните три натпревари запишаа исто толку и порази, па овој натпревар го дочекуваат со доста лошо расположение. За противник го имаат тимот на Барселона кој е лидер на табелата и има одлична предност, па судејќи според се тие ќе бидат новите шампиони на Шпанија. Барса има големи амбиции оваа година и веруваме дека ќе успеат да ги остварат. Ние овде предлагаме 2/2 со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*