Натпревар со традиција (20.02.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на унгарската Меркантил Банк лига се сретнуваат екипите на ДВТК и Пекси.

ДВТК е на лидерското место со вкупно 52 бода кои ги имаат освоено преку 17 победи, 1 реми и 5 порази.

Пекси е на 3-та позиција со вкупно 43 бода и учинок од 11 победи, 10 реми и 2 порази.

Овие две екипи досега во меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на последните шест меѓусебни дуели се постигнуваат по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 1.90 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*