Сепцијал тикет во Bet365 за натпреварот Тотенхем – Вест Хем

Денес од 17:30 во рамките на Премиер лигата ќе имаме можност да го погледнеме дуелот помеѓу Тотенхем и Вест Хем.

Тотенхем овој натпревар не го дочекува со најдобро расположение бидејќи во вторникот беа поразени од Милан во рамките на 1/8 финалето од Лигата на шампиони. Вест Хем од друга страна оваа сезона и немаат кој знае какви импресивни резултати, но за нив овој пат најважно ќе биде да обезбедат опстанок.

Бодовите им се потребни на двете екипи, поточно на Тотнхем им се потребни за Европа, додека на гостите за опстанок.

Ова ќе биде интересен дуел, па затоа ни одлучивме да составиме специјал тикет во Bet365, поточно тикет со повеќе типови и тоа само за овој натпревар.

Вкупниот коефициент е 6.00, а нашиот избор е:

  • 1
  • 3+
  • ГГ
  • Повеќе погодоци во второ полувреме

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*