Тикет на денот (петок, 17.02.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

И денешниот ден е еден од тие со богата фудбалска понуда. Ние се одлучивме за супер дабл за кој има големи шанси за пролаз. Ова е нашиот предлог тикет.

Сасуоло – Наполи – 2/2 @ 2.30 во Mozzart

Сасуоло влезе во некоја добра серија во последно време, а најдобар доказ за тоа ни се резултатите од последните четири кола каде што овој тим нема пораз, поточно во тој временски период запиша две победи и две реми. Наполи од друга страна е апсолутен фаворит за Скудето оваа година и во моментов имат 15 бода предност на лидерското место што дефинитивно тоа не е разлика за потценување. Овде очекуваме екипата на Наполи да доминира и да не се „коцка“, па затоа типуваме победа за нив уште во првото полувреме. Наш предлог е 2/2 со квота 2.30 во Mozzart.

Аугсбург – Хофенхајм – ГГ3+ @ 1.90 во Bet365

Вториот натпревар за денешниот тикет ни доаѓа од германската Бундеслига. Се сретнуваат Аугсбург и Хофенхајм, поточно тоа се две екипи слични по квалитет и се наоѓаат на втората половина на табелата. Домаќините играат доста променливо и на последните пет дуели запишаа три порази и две победи. Хофенхајм од друга страна е во катастрофална серија резултати, поточно кај нив владее криза и немаат победа во истиот временски период. Овие две екипи често знаат да изиграат ефикасно, па затоа одлучивме да типуваме на голови. Наш предлог е ГГ3+ со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.37

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*