Тикет на денот е-Спорт (11.02.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе имаме два натпревари од CCT West Europe Series #1, при што ќе дознаеме еден тим кој сигурно се пласира во осминафиналето, како и еден кој ќе биде блиску до такво нешто.

Illuminar Gaming – Honoris – 1 @ 1.72 во Bet365

Победничката серија од четири меча на Illuminar Gaming беше прекината од Honoris на 10 септември, но од тогаш се променија некои работи во двете екипи. Illuminar не може да се каже дека е стабилен тим кој секогаш ја оправдува фаворитската улога, меѓутоа ништо подобар не е Honoris кој загуби на последните три натпревари во сите конкуренции и поради тоа се аутсајдер во оваа средба. Наш предлог е 1 со коефициент 1.72 во Bet365.

iNation – Coalesce – 1 @ 1.44 во 22Bet

iNation е прв кандидат за место во осминафиналето, а денеска ќе се сретне со стариот „пациент“ Coalesce кој го совлада со 16-10 на единствениот меѓусебен дуел. Исто така, iNation беше подобар од Nexus, FTW, Zero Tenacity, Case и zu krass на последните пет пресметки. Додека Coalesce оствари убедлив триумф над Bluejays, но се мачеше против Endpoint и Sashi Esports. Ќе гледаме интересен дуел меѓу две квалитетни екипи, а ние ви предлагаме 1 со квота 1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.47

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*