Натпревар со традиција (30.01.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамките на холандската Ерсте Дивизија се сретнуваат екипите на Рода и Цволе.

Рода е на 8-та позиција со вкупно 31 бод и учинок од 9 победи, 4 реми и 8 порази.

Цволе е на лидерското место со вкупно 50 бода и учинок од 16 победи, 2 реми и 3 порази.

Овие две екипи во последните три натпревари меѓусебе играат отворено и ефикасно, поточно на тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

3+ @ 1.68 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*