Натпревар со традиција (26.01.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамките на шпанскиот Куп се сретнуваат екипите на Валенсија и Билбао.

Валенсија во последните пет натпревари запиша две победи, два порази и едно реми.

Атлетик Билбао во истиот временски период запиша две победи, два порази и исто едно реми.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели играат по  традиција со мал број погодоци, поточно со два гола најмногу, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.65 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*