Тикет на денот е-Спорт (24.01.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Конечно почна нокаут-фазата во CCT South Europe Series #2, каде што веќе четири тима обезбедија пласман во четвртфинале, а ние ќе дознаеме уште неколку четвртфиналисти во текот на денешниот ден.

Eternal Fire – Apeks – 2 @ 2.10 во 22Bet

Apeks ја мина групната фаза до неверојатни три победи и беше единствена покрај Aurora Gaming со таков резултат, додека Eternal Fire доби директна покана во осминафиналето на турнирот во CS:GO. Eternal Fire има три победи по ред во јануари и тоа е нивна светла точка пред денешниот дуел, но Apeks го совлада турскиот тим на последните две меѓусебни пресметки и според нас ќе биде фаворит во дуелот. Наш предлог е 2 со коефициент 2.10 во 22Bet.

Bad News Eagles – Websterz – 1 @ 1.33 во Bet365

Bad News Eagles се наоѓа во криза бидејќи запиша четири порази на последните пет меча во сите конкуренции, иако мора да се признае дека три од нив беа ептен „тесни“ со мала разлика, додека за разлика од нив Websterz мораше да мине низ пеколната групна фаза, каде што го освои буквално последното место кое води во нокаут-фазата. Пласманот во осминафинале на Websterz беше неизвесен до самиот крај, но победата против Juggernauts го продолжи нивното патешествие на турнирот, кое очекуваме да заврши денеска. Ние предлагаме 1 со квота 1.33 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.79

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*