Натпревар со традиција (23.01.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на германската трета лига се сретнуваат екипите на Дуисбург и Манхеим.

Дуисбург е на 10-то место со вкупно 25 бода и учинок од 7 победи, 4 реми и 7 порази.

Манхеим е на 7-та позиција и досега имаат освоено 29 бода преку 9 победи, 2 реми и 7 порази.

Овие две екипи досега имаат интересна традиција во последните шест меѓусебни дуели. Имено, на сите тие дуели, двете екипи успеваат да постигнат погодок, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ @ 1.68 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*