Тикет на денот (петок, 20.01.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Конечно на терен се враќаат сите најјаки лиги во Европа, па тоа значи и фантастична понуда за денес. Ние с одлучивме за супер дабл, а ова е нашиот предлог тикет за денес.

Мајорка – Селта – 0-2 гола @ 1.58 во Mozzart

Овде имаме дуел од шпанската лига на две екипи кои играат неефикасно. Тоа лесно може да се заклучи од досегашната гол разлика, поточно може да дефинираме дека двете екипи имаат проблем со ефикасноста. Мајорка е во поповолна позиција пред овој дуел, поточно се наоѓаат на средината на табелата и најверојатно опстанокот за нив не би требало да биде проблем. Селта од друга страна влегуваат во овој дуел со четири натпревари без пораз, поточно во тој временски период запишаа три реми и една победа. Како и да е, овде очекуваме мирен натпревар без многу погодоци и типуваме 0-2 гола со квота 1.58 во Mozzart.

Адана Демирспор – Гиресунспор – 1/1 @ 2.55 во Bet365

Адана Демирспор е тим кој е многу блиску до врвот на табелата. Конкретно, тие може би немаат шанси за лидерската позиција, но се во игра за местата кои можат да ги одведат во квалификациите за Европа. Гиресунспор од друга страна е без такви амбиции, поточно тие само со навремен опстанок би ја исполниле својата цел и би биле комплетно задоволни. Според сите параметри, тимот на Аданаспор е огромен фаворит на овој натпревар, па ние очекуваме да доминираат на овој натпревар. Типуваме 1/1 со квота 2.55 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.03

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*