Тикет на денот е-Спорт (20.01.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Како мала промена, ќе ги следиме натпреварите од LOL, односно турнирот Prime League Spring 2023.

Mouz – Eintracht Frankfurt – 1 @ 1.50 во Bet365

Mouz тргна со победа на турнирот против e Wie Einfach E-sports и така направи чекор кон следната фаза со надеж дека може да избори подобар пласман од минатогодишниот турнир кога заврши петти. Eintracht Frankfurt загуби од Eintracht Spandau и со тоа покажа дека нема да биде еден од кандидатите за висок пласман, а дополнилно во прилог на тоа оди нивната криза од пет порази по ред. Наш предлог е 1 со коефициент 1.50 во Bet365.

Unicorns of Love SE – E wie einfach e-sports – 1 @ 1.50 во 22Bet

Unicorns of Love разочара на почетокот на турнирот и загуби со 0-1, додека e wie Einfach исто така беше поразен во првото коло. Овие екипи досега се соочија четири пати меѓусебе, при што четири пати славеше Unicorns. Екипата на Unicorns of Love минатата сезона заврши како трети на табелата, а ќе се обиде да го повтори успехот и оваа година, додека E Wie Einfach не се прославија ниту лани, а не се очекува тоа да го направат ниту годинава. Ние предлагаме 1 со квота 1.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.25

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*