Тикет на денот (недела, 15.01.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Оваа недела е фантастична во однос на понудата за кладење. Се надеваме дека од тој голем избор ја направивме вистинската комбинација. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Аталанта – Салернитана – 1/1 @ 2.10 во Mozzart

Аталанта после лошата серија резултати конечно прикажа добар натпревар во последното коло и успеа да го победи тимот на Болоња без поголеми проблеми. Во моментов се на горниот дел на табелата и ако продолжат со вакво темпо дефинитивно ќе се замешаат во борбата за излез во Европа. Салернитана од друга страна е на втората половина од табелата и мора да признаеме дека се во катастрофална форма и дека во овој тим владее криза. Очекуваме Аталанта да ги искористи моменталните недостатоци на Салернитана и да ги надигра. Типуваме 1/1 со квота 2.10 во Mozzart.

Гронинген – Феенорд – 2/2 @ 2.20 во Bet365

Гронинген е во многу лоша форма во последно време. Тие запишаа три последователни порази и ако продолжат со ова темпо дефинитивно ќе се соочат со проблеми при опстанокот во холандската елитна лига. Феенорд од друга страна е на првото место и игра солидно, но во последниот натпревар и тие направија кикс, поточно неочекувано ремизираа против тимот на Утрехт. Веруваме дека на овој натпревар ќе се обидат да ја поправат грешката, па очекуваме да доминираат на натпреварот. Наш предлог е 2/2 со квота 2.20 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.62

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*