ТИП НА ДЕНОТ (14.01.2023, 18:00) ЛЕЧЕ – МИЛАН

Тип на денот
Тип на денот

Денес има голема понуда за обложување, а ние се одлучивме да го анализираме дуелот од Серија А помеѓу Лече и шампионот Милан.

Милан се наоѓа на второто место на табелата и после победата на Наполи заостанува цели 10 бода зад лидерот, па ова е клучен меч за „росонерите“, против противник кој е во форма.

Лече е во одлична форма

Лече игра над сите очекувања оваа сезона и моментално се наоѓа на средина од табелата, а целта на овој тим е да избори опастанок во елитата. Притоа, Лече е во одлична серија на добри резултати и нема пораз на последните пет меча. Важи за домашна екипа која исклучително добро игра на домашен терен, па малку тимови може да се пофалат дека победиле на нивниот стадион. Сега на гости им доаѓа шампионот, па мотивот ќе биде уште поголем. Лече ќе се обиде да му ја препушти играта на Милан и да се заканува преку контранапади, бидејќи тоа е нивното најсилно оружје. Сигурно нема лесно да се предаде, бидејќи со позитивен резултат на овој меч додатно ќе се зголеми самодовербата во тимот.

Милан пред императив победа

Милан минатото коло испушти победа против Рома, иако имаше два гола предност до самиот крај на мечот. Поради тоа доддатно заостана зад лидерот, а после победата на Наполи над Јувентус сега предноста е цели 10 бода. Поради тоа Милан е пред императив победа и се друго освен три бода целосно ќе ги исфрли „росонерите“ од трката за титулата. После елиминацијата од Купот, Милан ќе се сака што побрзо да се врати на победите и сигурно до крај ќе се бори да ја одбрани титулата во Серија А. Проблемот со повредите е константна во тимот на Пиоли, кој и за овој мече нам да може да смета на шест повредени фудбалери. Добрата вест е што Месијас, Кјаер и Ориги се опоравија од повредите, па ќе бидат на располагање за овој меч.

Очекување

Милан е голем фаворит, но сигурно нема да му биде лесно против тим кој е во одлична форма. Бидејќи двата тима имаат добри напади, очекуваме меч богат со голови.

ТИП:

Лече – Милан – 3+ @ 1.85 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*