Тикет на денот е-Спорт (09.01.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ѝ се враќаме на Dota 2, и тоа на турнирот DPC 2022/2023 Winter Tour 1: WEU Division I (Upper), каде што ќе настапи и најдобриот македонски играч Saksa со неговата Tundra Esports.

OG – Tundra Esports – 2 @ 1.36 во Bet365

Сите сакаат да го почнат турнирот со триумф, иако конкуренцијата е голема бидејќи настапуваат едни од најдобрите екипи во светот на популарната видео-игра. OG последниот меч го одигра на The International каде што загуби од Liquid (0-2) додека Tundra стана светски шампион во Dota 2 и ќе ја носи фаворитската улога во овој натпревар.  На последните два меѓусебни дуели славеа Saksa и неговите другари, а се очекува да продолжат во ист ритам и денеска, па затоа ви предлагаме 2 со коефициент 1.36 во Bet365.

Team Secret – Team Liquid – 1 @ 1.50 во 22Bet

Team Secret ја покажа својата доминација над Team Liquid на последните четири дуели, кои беа одиграни во 2022 година. Secret имаше проблеми во изминатиот период само со Tundra од која загуби двапати, додека Liquid имаше добар настап на The International, но беше елиминиран, па сега ќе бара успешен старт на годината, иако тоа ќе биде пеколно тешко. Наш предлог е 1 со коефициент 1.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.04

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*