Тикет на денот е-Спорт (08.01.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Два натпревари ни доаѓаат во денешниот тикет од е-Спортот во WCIII, односно TP League – Season 1, каде што се игра последното коло од групната фаза.

Eer0 – Colorful – 2 @ 3.50 во Bet365

Денеска сите се во битка за подобар пласман за да избегнат потежок противник во четвртфиналето, а Colorful и Eer0 ќе се борат за четвртата позиција, која нема премногу да им смени, но ќе биде последен тест пред елиминациското коло. Двете екипи имаат загубено по четири меча и добиено по два, но Colorful има подобар однос на добиени и загубени поени, па затоа во моментов е во подобра позиција. Наш предлог е 2 со квота 3.50 во Bet365.

Kaho – FoCus – 2 @ 1.83 во 22Bet

Kaho ќе се бори со Focus за избегнување на дното на табелата, иако досега не прикажа ништо посебно поради кое би биле фаворит во денешната пресметка. Тие имаат една победа, и тоа против Colorful, додека FoCus славеше против Moon и Colorful, па ќе биде фаворит во денешниот дуел кој може да им донесе скок од неколку позиции, а со тоа и подобра ждрепка. Ние предлагаме 2 со коефициент 1.83 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3656.40

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*