Тикет на денот е-Спорт (05.01.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска се враќаме на натпреварите од CS:GO, а во прилог ви следат два меча од Icelandic esports league.

Atlantic Seafood – Saga – 1 @ 1.30 во 22Bet

Atlantic Seafood во моментов е лидер на табелата со девет победи и два порази, па се наоѓа во одлична позиција да обезбеди место во плејофот, каде што ќе играат најдобрите четири од нокаут-фазата. Нивниот ривал Saga во моментов не е во најдобра позиција и има пет триумфи и шест порази, па за нив најреално сценарио е дека ќе останат во лигата бидејќи се далеку од зоната за испаѓање. Наш предлог е 1 со коефициент 1.30 во 22Bet.

Viostoou – Breioablik – 2 @ 1.90 во Bet365

Ова се две екипи кои се на средина на табелата, односно Viostoou има пет победи и шест порази и се наоѓа на седмата позиција, додека Breioablik со шест триумфи и пет порази е едно место понапред. Овие екипи се познаваат добро, а првиот меѓусебен дуел оваа сезона на турнирот заврши со славје на Breioablik со 16-9, па тие ќе ја имаат фаворитската улога и во денешниот меч. Ние предлагаме 2 со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.47

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*