Натпревар со традиција (30.12.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на Стоук и Барнли.

Стоук е на 17-то место со вкупно 30 бода и учинок од 8 победи, 6 реми и 10 порази.

Барнли е на лидерската позиција со вкупно освоени 50 бода преку 14 победи, 8 реми и 2 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели играат доста неефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат најмногу по два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.81 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*