Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Атлетико Мадрид – Елче

Денес започнуваат натпреварите од Ла Лига кои беа прекинати поради Мундијалот во Катар.

На „менито“ за кладење имаме три дуели од Шпанија за денес, а еден од нив е натпреварот помеѓу Атлетико Мадрид и Елче.

Атлетико Мадрид е во лоша форма и на последните пет дуели имаат само една победа, додека Елче е дел од црвената зона, поточно е на дното на табелата.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, ни понуд зголемени бонус квоти за овој натпревар на два типови и тоа:

  • 3-0 точен резултат 7.50 зголемен коефициент на 8.50
  • Жоао Феликс прв да постигне гол квота зголемена од 4.50 на 5.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*