Тикет на денот (среда, 28.12.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Понудата за среда е сосема задоволувачка. На терен се враќаат Французите, продолжува Лига 1, а ќе започнат и Шпанците и Италијанците. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Лидс – Манчестер Сити – Х2&4+ @ 2.15 во Mozzart

Дефинитивно на шампионот нема да му биде лесно на Еланд Роуд во последниот натпревар од празничното коло во Премиер лига. Пред паузата во шампионатот, Лидс изигра две последователни натпревар со по 7+ погодоци. Прво славеа против Бормут, а потоа на ист начин беа поразени од Тотенхем. Сити од друга страна е во ситуација да го победи Лидс, а на овој нтпревар влегуваат како третопласирани, а пред нив се Њукасл и Арсенал.  Лидс игра со многу голови, а искрено очекуваме Сити да останат непоразени. Поради тоа се одлучивме да типуваме Х2&4+ со квота 2.15 во Mozzart.

Атромитос – ПАОК – Х2&0-2 гола @  1.99 во Bet365

Солунците полека се приближуваат на лидерот Панатинаикос, но разликата и понатаму е голема земајки во обрзи колку често бодовите ги губат во грчката Супер лига. ПАОК сега има 10 бода помалку од зелените благодарение на ремито во Атина во минатото коло. Атромитос во продолжението на сезоната изигра два натпревари и прво беа поразени во Купот од Олимпијакос, а во првенството славеа на гостувањето на Крит против ОФИ. Овде повторно комбинираме двојна шанса и голови, поточно ве советуваме да изиграте Х2&0-2 гола со квота 1.99 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.28

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*