Натпревар со традиција (28.12.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на француската Лига 1 се сретнуваат екипите на Брест и Лион.

Брест е на 16-то место со вкупно 13 бода кои ги имаат освоено преку 3 победи, 4 реми и 8 порази.

Лион е на 8-то место со вкупно 21 бод и учинок од 6 победи, 3 реми и 6 порази.

Овие две екипи во последните седум меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари  гол постигнуваат двата тима, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ @ 1.68 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*