Натпревар со традиција (27.12.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на Барнли и Бирмингем.

Барнли е на првото место со вкупно 47 бода кои ги имаат освоено преку 13 победи, 8 реми и 2 порази.

Бирмингем е на 14-то место со вкупно 32 бода и учинок од 8 победи, 8 реми и 7 порази.

Овие две екипи во изминатите четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на тие дуели секогаш се постигнува најмалку по еден погодок на двете страни, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ @ 2.00 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*