Тикет на денот (недела, 25.12.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Секоја година на овој датум се соочуваме со катастрофална понуда, но тоа е поради Божиќ каде што голем дел од луѓето го слават денес. Како и да е, ние нема да ве оставиме без тикет, па од пресиромашната понуда комбиниравме два натпревари и ви ги претставуваме како супер дабл. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Галатасарај – Истанбулспор – 1/1 @ 1.88 во Mozzart

Галатасарај е на горните позиции на табелата, поточно на второто место и во моментов е прв следбеник на Фенербахче. Овој тим е во супер форма и на последните три дуели запиша три победи, па ако продолжат со ова темпо дефинитивно ќе „замешаат прсти“ во борбата за титула што им е главен приоритет. Овој пат за гостин го имаат тимот на Истанбулспор. Тие во ланската сезона успеаа да обезбедат пласман во елитата, но според досега прикажаните игри делува дека не се спремни се уште за во друштвото со најдобрите. Како и да е, овде очекуваме Галатасарај многу лесно да ги земе трите бода и типуваме 1/1 со квота 1.88 во Mozzart.

Шакнин – Хапоел Тел Авив – ГГ3+ @ 2.25 во Bet365

Овде имаме дуел на две екипи кои ни доаѓаат од средината на табелата. Домаќините се во многу лоша форма, поточно на последните пет натпревари немаат победа, па се наоѓаат на средината благодарение на залихата од почетокот на сезоната. Хапоел Тел Авив од друга страна игра доста променливо, а дефинитивно ќе биде тешко да завршат на првата половина од табелата бидејќи конкуренцијата за таму е огромна. Сепак, ние веруваме дека на овој натпревар ќе има многу неизвесност и дека двете екипи ќе притискаат, па очекуваме головите да не изостанат. Наш предлог е ГГ3+ со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.23

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*