Натпревар со традиција (19.12.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:00 во рамките на египетската Премиер лига се сретнуваат екипите на Смоуха и Ал Итихад.

Смоуха е на 10-то место со вкупно 7 бода и учинок од 1 победа, 4 реми и 2 порази.

Ал Итихад е на 6-то место и досега имаат освоено 12 бода преку 4 победи, 0 реми и 3 порази.

Овие две екипи досега во изминатите осум меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на тие дуели двете екипи постигнуваат најмалку по еден погодок на двете страни, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ @ 1.90 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*