Натпревар со традиција (17.12.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:00 во рамките на белгиската Челинџер Про лига се сретнуваат екипите на Виртон и Беверен.

Виртон е на 12-то место со вкупно 10 бода и учинок од 1 победа, 7 реми и 9 порази.

Беверен е на 2-то место место и досега имаат освоено 34 бода преку 10 победи, 4 реми и 3 порази.

Овие две екипи на последните шест меѓусебни натпревари играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмалку три погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

3+ @ 1.62 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*