Натпревар со традиција (16.12.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на Бирмингем и Ридинг.

Бирмингем е на 14-то место со вкупно 29 бода и учинок од 7 победи, 8 реми и 7 порази.

Ридинг е на 8-та позиција и досега имаат осовоено 32 бода преку 10 победи, 2 реми и 10 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари добитен е типот ГГ3+, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ3+ @ 2.80 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*