Тикет на денот (среда, 14.12.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Вечерва ќе го дознаеме и другиот финалист на Мундијалот во Катар и можеме да го чекаме исходот на финалето кое е закажано за недела. Понудата за денес е доста сиромашна, но сепак ние се потрудивме да составиме предлог тикет за денес.

Франција – Мароко – 1+пп&2+вп @ 3.90 во Mozzart

Актуелниот светски првак е на два натпревари од одбрана на круната што никој досега не успеа да го оствари тоа после 1962 година. Триколорите беа шампиони прв пат во 1998 година кога беа домаќини, а повторно успеаа да земат титула пред само четири години во Русија. До ½ финалето стигнаа со солидни резултати и во групата успеаа да ги победат селекциите на Данска, Австралија, но бе поразени од Тунис. Против Полска во 1/8 финалето славеа без поголеми проблеми, а во ¼ финалето ги победија и Англичаните. Мароко од друга страна се најголемата сензација на овој Мундијал. Многу за нив предвидуваа дека нема да ја поминат групата, но тие стигнаа до ½ финалето. Успеаа да ги елиминираат Шпанците, а потоа и Португалија. Овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме 1+пп&2+вп со квота 3.90 во Mozzart.

Ковиља – Национал – ГГ3+ @ 2.65 во Bet365

Португалскиот Лига Куп се игра во осум групи. Во групата Е се наоѓаат Спортинг Ковиља и Национал, а заедно со нив се и Жил Висент и Портимонензе. После две изиграни кола Национал има 3 бода, додека Спортинг само еден. Во третото коло Национал оди во Ковиља, а двата тима доаѓаат од втората лига. Екипата од Ковиља е на самото дно на табелата и тие собраа 6 бода, па им предвидуваме тешка борба за опстанок. Национал го победи Портимонензе, а на ист начин беа поразени од Жил Висент. Овде решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ3+ со квота 2.65 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 10.33

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*