Панче Ќумбев типува за денес (13.12.2022)

Во Мундијалот стигнавме до првиот ½ финален натпревар, а и овој пат со нас е Панче Ќумбев да ни помогне околу предлог типот за овој натпревар.

Аргентина – Хрватска

Аргентина како што изминува првенството игра се подобро, но Хрватска е онаа која ги мачи и победува своите противници. Меси и дружината ќе имаат тешка задача против Модрич и неговата дружина. Ќе биде интересен дуел и очекувам барем по еден гол на двете страни. Мој фаворит е Хрватска и би сакал тие да играат финале. Типувам ГГ во Bet365 со квота 2.20.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*