Натпревар со традиција (13.12.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската Национал лига се сретнуваат екипите на Херефорд и Честер.

Херефорд е на 15-то место со вкупно 25 бода и учинок од 7 победи, 4 реми и 9 порази.

Честер е на 3-та позиција со 40 бода кои ги имаат освоено преку 11 победи, 7 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните три меѓусебни дуели имаат интересен податок, поточно победник на сите тие дуели е тимот на Херефорд, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог

1 @ 2.46 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*