Панче Ќумбев типува за денес (09.12.2022)

Денес започнуваат ¼ финалните дуели од Мундијалот во Катар и на „менито“ имаме закажано два дуели. Поранешниот македонски репрезентативец Панче Ќумбев типува за денес.

Бразил – Хрватска

Бразил може е фаворит но Хрватска знае да игра на резултат. Ќе гледаме интересен дуел. Убеден сум дека ќе има голови. Типувам ГГ 3+ во Mozzart со коефициент 2.60.

Холандија – Аргентина

Мислам дека Холандија овде го завршува својот пат на овој мундијал. Аргентина е подобра во ростерот и мислам дека ќе игра полуфинале. Мој предлог тип е Х2 и 2+ со коефициент 1.88 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*