Тикет на денот е-Спорт (07.12.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе ги следиме возбудувањата од Thunderpick Series 2, каде што ќе се играат два натпревари, и тоа во термини од 13.30 часот и 21.30 часот.

Falcons – Tricked – 1 @ 2.10 во Bet365

Team Faloncs по две одиграни средби има две победи, и тоа против Monte и Permitta, откако претходно беше во серија од три порази од Anonymo, Dynamo Eclot и Ecstatic. Tricke, исто така има две победи на турнирот, иако мора да се признае дека тешко стигна до нив, а не им одат во прилог ниту дуелите против Astralis, Ikla и Team500 од кои запишаа порази. Треба да напоменеме дека победникот од овој меч оди директно во нокаут-фазата. Ова е прв меѓусебен дуел, а поради поуверливата игра на Faloncs, наш предлог е 1 со коефициент 2.10 во Bet365.

00Prospects – Invictus International – 1 @ 1.44 во 22Bet

00Prospects влегува во оваа средба како мал фаворит само поради победата во меѓусебниот дуел пред седум дена (2-0), додека на претходните пет средби има дури четири порази во сите конкуренции. Ништо подобар не е ниту Invictus кој има четири порази на претходните пет натпревари, па денешниот меч е екстремно важен за двете екипи ако сакаат да останат во игра за плејофот. Пораз ќе значи и чекор поблиску до елиминација, а тоа никому не му одговара, сепак ние предлагаме 1 со квота 1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3653.02

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*