Тикет на денот (сабота, 03.12.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес продолжуваат натпреварите од Мундијалот во  Катар, а освен тие дуели, на „менито“ за кладење имаме натпревари и од пониските лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Рождел – Херогејт – ГГ @ 1.82 во Mozzart

Овде имаме дуел на две екипи кои ни доаѓаат од долниот дел на табелата во англиската лига 2. Домаќините се во очајна форма и на последните пет натпревари имаат само една победа, но и гостите не се ништо подобри па имаат сличен учинок. Рождел имаше амбиции за горните места и пласман во повисок ранг, но како што стојат работите од тоа нема да биде ништо. Херогејт од друга страна со победа над Мансфилд во последниот дуел ја прекина катастрофалната серија и можеби тоа ќе биде победа за преокрет на овој тим. Како и да е, двете екипи имаат очајна потреба од бодови, па веруваме дека ќе има притисок на двете страни. Наш предлог за овој натпревар е ГГ со квота 1.82 во Mozzart.

Холандија – САД – 1&2+ @ 2.60 во Bet365

Холанѓаните со пласманот во нокаут фазата може да кажеме и дека ја исполнија својата примарна цел за овој Мундијал. Тие без поголеми потешкотии, поточно без пораз ја поминаа групата и во нокаут фазата влегуваат како првопласиран тим од групата А. Американците од друга страна во групната фаза ги видовме во одлично издание и тие запишаа две реми и една победа во последниот натпревар против Иран. Овде Холандија е во улога на фаворит и очекуваме да победат без поголеми проблеми. Наш предлог е 1&2+ со квота 2.60 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.73

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*