Тикет на денот е-Спорт (24.11.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Од 23 до 27 ноември на програмата ќе биде BLAST Premier Fall Finals 2022, каде што ќе осум фантастични екипи во CS:GO, додека шест од нив ќе обезбедат место во плејофот, а две ќе треба да се збогуваат уште во групната фаза.

Faze Clan – Heroic – 1 @ 1.72 во Bet365

Faze Clan го декласира OG со 2-0 и го презема врвот во групата А, кој сака да го задржи и по денешната пресметка со Heroic, кој беше подобар од Ninjas in Pyjamas со 2-1. Овие тимови се познаваат многу добро, со оглед на тоа дека во последните 12 месеци одиграа четири пресметки, а три од нив доби Faze Clan, кој ќе биде фаворит и во овој меч. Победа во денешниот дуел против Heroic ќе значи и сигурен пласман на првата позиција, односно директно место во полуфиналето. Наш предлог е 1 со коефициент 1.72 во Bet365.

Natus Vincere – Team Liquid – 1 @ 1.60 во 22Bet

Денеска ни следи дуел меѓу најдобрите две екипи од групата Б по првото коло. Natus Vincere беше поуспешен со 2-0 од Fluxo, додека Team Liquid го декласира G2 Esports и така се загреа за денешното дерби. Овие екипи последниот меѓусебен дуел го одиграа пред три недели, кога Team Liquid славеше со 16-14 по голема битка и драматична завршница. Сепак, мора да признаеме дека Navi ги поправи грешките од тој меч и тоа го покажа против Bad News eagles и Big врз кои го истури гневот по поразот од Liquid. Ова е идеална шанса за нивна одмазда, а ние ви предлагаме 1 со квота 1.60 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.75

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*