Тикет на денот (сабота, 19.11.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Оваа сабота е малку поразлично. Обично ноемвриските саботи изобилуваат со натпревари, но сега е „сиромашно“ бидејќи утре започнува Мундијалот во Катар. Ова е нашиот предлог за денес.

Бартон – Плимут – 2 @ 2.42 во Mozzart

Домаќините  никако да врзат добра серија резултати, па оправдано се наоѓаат на делба на последната позиција на табелата во англиската лига 1. Тие во изминатите пет дуели запиаша само една победа, а останатите дуели ги заведоа како реми и порази. Плимут од друга страна е на лидерската позиција и се снаоѓа одлично, па веруваме дека ќе успеат на крајот да изборат пласман за повисок ранг. Познато е дека во ангисликите ниски лиги изненадувањата се се попристуни, но овде очекуваме победа за гостите. Ние типуваме 2 со квота 2.42 во Mozzart.

Мастрихт – Алмере – ГГ3+ @ 1.87 во Bet365

Овде имаме дуел на две екипи од горните позиции во холандската втора лига. Екипата на Мастрихт на домашене терен го дочекува тимот на Алмере. Мастрихт после одличната серија резултати во последното коло беа поразени на гостувањето кај Јанг Утрехт. Алмере од друга страна врзаа три псоледователни победи и благодарение на тоа се искачија на топ позициите на табелата, а веруваме дека ќе направат се за да останат таму. Овде имаме дуел на две ефикасни екипи, па очекуваме ефикасен дуел. Предлагаме ГГ3+ со квота 1.87 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.53

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*