Тикет на денот (петок, 18.11.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Подолг период сме немале ваков петок со слаба понуда, но тоа не значи дека ние ќе ви оставиме без предлог тикет за денес.

Офенбах – Триер – 1/1 @ 2.00 во Mozzart

Овде имаме дуел на две екипи различни по квалитет. Домаќините одлично се снаоѓаат досега, но и покрај тоа заостануваат зад лидерската позиција со солидна разлика, а тоа е единственото место кое води во повисок ранг. Триер од друга страна е дел од црвената зона и ако продолжат со ова темпо дефинитивно ќе имаат проблеми околу опстанокот со оглед на фактот што конуренцијата е огромна. Како и да е, Офенбах овде очекуваме да доминира и предлагаме да изиграте 1/1 со квота 2.00 во Mozzart.

Гранада – Албасете – ГГ @ 2.15 во Bet365

И двете екипи на овој дуел влегуваат со прилично лошо расположение и лоша форма. Доказ за тоа ни се резултатите од последните натпревари каде што двата тима имаат запишано само по една победа. Домаќините досега исто како и гостите успеаа да соберат по 22 бода и се наоѓаат на првата половина на табелата, поточно на 8-то и 9-то место. Гранада имаше амбиции за да се врати во Ла Лига, но како што стојат работите во моментов тоа ќе биде тешка задача. Албасете би биле задоволни само со навремен опстанок и се на прав пат да го остварат тоа. Овде очекуваме најмалку по еден погодок на двете страни и предлагаме ГГ со квота 2.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.30

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*