Натпревар со традиција (11.11.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамките на холандската Ередивизија се сретнуваат екипите на Спарта Ротердам и Твенте.

Спарта Ротердам е на 6-то место со вкупно 23 бода и учинок од 7 победи, 2 реми и 4 порази.

Твенте е на 4-та позиција со 26 бода преку 8 победи, 2 реми и 3 порази.

Овие две екипи во последните пет натпревари играат мирно и неефикасно, поточно на сите тие дуели постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.90 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*