Тикет на денот е-Спорт (06.11.2022)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

По две одиграни кола во Legends Stage на IEM Rio Major 2022 полека станува јасно кои екипи може да се надеваат на четвртфинале на турнирот и борба за првата позиција која носи 500.000 долари, како и пласман на IEM Katowice 2023 и Blast Premier Final 2022.

Ence – Fnatic – 1 @ 1.83 во Bet365

Ence ќе се соочи со Fnatic во третото коло на турнирот и ќе се обиде да ја запише втората победа, а во моментов делува во подобра позиција зашто во претходниот меч го прегази Bad News Eagles со 16-7, додека Fnatic беше декласиран од Heroic со 2-16.

Екипата на Ence е на 12. позиција на светската ранг-листа и се надева дека ќе обезбеди место меѓу најдобрите осум на турнирот, а причина за надеж им дава и одличниот настап на DreamHack Rotterdam 2022, каде што го освои второто место.

Fnatic не е во добра форма, а поразите од Outsiders и Mouz во првата фаза од турнирот зборуваат доволно за атмосферата меѓу играчите, па затоа наш предлог за денешниот натпревар е 1 со коефициент 1.83 во Bet365.

Team Spirit – Outsiders – 2 @ 1.61 во 22Bet

Дуелот меѓу Team Spirit и Outsiders ќе биде дерби во третото коло во кое двете екипи имаат еднакви шанси за триумф, иако мора да се споменат неколку болни порази на „змејовите“, меѓу кои и последниот против Furia (13-16) без разлика на тоа што делуваше во еден момент дека може да ја добие средбата.

Рускиот тим Outsiders имаше лош почеток на турнирот, и тоа со пораз од Mouz, но потоа три победи по ред им обезбедија место во Legends Stage, додека Team Spirit имаше солиден настап на CCT South Europe, кој се одржа претходно, но сепак стигна само до четвртфинале.

Доколку земеме сè што се случуваше на претходните дуели во предвид, тогаш Outsiders дефинитивно ќе биде наш фаворит и ние предлагаме 2 со квота 1.61 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet3652.94

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*