Натпревар со традиција (04.11.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамките на холандската Ерсте Дивизија се сретнуваат екипите на Дордрехт и Јонг Ајакс.

Дордрехт е на 16-то место со вкупно 15 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 3 реми и 6 порази.

Јонг Ајакс е на 13-то место со 16 бода и учинок од 4 победи, 4 реми и 5 порази.

Овие две екипи во меѓусебните четири натпревари играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели добитен е типот ГГ3+, па ако и денес биде така ќе наплатиме топ квота.

Наш предлог:

ГГ3+ @ 1.80 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*