Натпревар со традиција (02.11.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 23:00 во рамките на бразилската Серија А се сретнуваат екипите на Атлетико ГО и Сантош.

Атлетико ГО е на 18-та позиција со вкупно 33 бода и учинок од 8 победи, 9 реми и 17 порази.

Сантош е на 12-то место и досега имаат освоено 43 бода преку 11 победи, 10 реми и 13 порази.

Овие две екипи во меѓусебните дуели играат доста неефикасно, поточно на последните пет натпревари немаат постигнато повеќе од два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.69 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*