Натпревар со традиција (01.11.2022)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на Латон и Ридинг.

Латон е на 9-то место со вкупно 25 бода кои ги имаат освоено преку 6 победи, 7 реми и 4 порази.

Ридинг е на 11-то место со исто 25 бода, а нивниот учинок е 8 победи, 1 реми и 8 порази.

Овие две екипи играат доста неефикасно во последните четири меѓусебни дуели, поточно на сите тие натпревари не се постигнуваат повеќе од два погодоци по натпревар, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.66 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*