ТИП НА ДЕНОТ (28.10.2022, 21:00) ЛЕНС – ТУЛУЗ

Тип на денот
Тип на денот

Во петок понудата за обложување е најслаба, а ние одлучивме да го анализираме дуелот од француската лига помеѓу Ленс и Тулуз

Колото во Лига 1 го отвораат Тулуз и Ленс. Домаќините се најпријатното изненадување од почетокот на сезоната и се наоаѓаат на второто место на табелата, додека Тулуз е на средината на табелата.

Ленс игра одлично, особено на домашен терен

Треба да се истакна дека Ленс и минатата сезона остави одличен впечаток и заврши на 7-то место мимо сите очекувања. Меѓутоа, ни најголемите оптимисти не можеа да претпостават дека овој тим ќе игра толку добро оваа сезона. Ленс моментално се наоѓа на второто место на табелата во Лига 1 со ооет бода помалку од лидерот ПСЖ. Во првите 12 кола избраниците на Франк Хејз запишаа дури 8 победи, а имаат само еден пораз. Минатото коло овој тим ја покажа својата „зрелост“ и славеше на гостувањето кај Марсеј.  Најважно што треба да се напомене дека Ленс игра фантастично на домашен терен и во шест меча оствати исто толку победи. Поради тоа домаќините во добро расположение го пречекуваат Тулуз, а тренерот нема да може да смета на Фаринез и Медина, а под знак прашалник е Кабо.

Тулуз според очекувањата до сега

Тулуз минатата сезона како првопласиран на табелата се пласираше во првата лига, а раководството во летниот преоден рок направи одлична работа и добро го засили тимот. Целта секако оваа сезона е да обезбедат мирен опастанок во Лига 1, а до сега работите одат по планот. Тимот на Филип Монтаниер во 12 кола има ист број на победи, порази и ремија и се наоѓа на средината на табелата. Поради тоа Тулуз во одлично расположение доаѓа на овој дуел, но проблем за тимот е што игра многу полошо на гостувањата, каде до сега има само еден триумф. Што се однесува до кадровските решенија, тренерот за овој дуел нема да може да смета само на Николаисен, кој ја одработува суспензијата поради жолти картони.

Очекување

Како и што напоменавме Ленс игра одлично на домашен терен и очекуваме да ја продолжи добрата серија. Од друга страна ова за Тулуз е најтешкото гостување од почетокот на сеозната и ќе биде сериозен тест.

ТИП:

Ленс – Тулуз – 1 @ 1.65 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*