Тикет на денот (сабота, 22.10.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

Фантастична понуда е пред нас овој пат. Ние од големиот избор на натпревари се потрудивме да издвоиме супер дабл за кој сметаме дека има големи шанси за пролаз.

Монпеље – Лион – ГГ3+ @ 1.95 во Mozzart

Овде имаме дуел на две екипи кои се на средината на табелата. Монпеље имаше солиден почеток на сезоната, но во последно време како да навлегоа во некоја криза, па во последните пет дуели имаат само една победа. Нивниот денешен противник, екипата на Лион е најголемото разочарување во досегашниот тек од првенството, а искрено од нив се очекуваше борба за горните позиции на табелата, но сега работите се малку поразлични. Веруваме дека двете екипи ќе одат на победа, па головите не би требало да изостанат. Ние типуваме ГГ3+ со квота 1.90 во Mozzart.

Фиорентина – Интер – 2 @ 2.10 во Bet365

Фиорентина е на втората половина од табелата и ако продолжат со ова темпо дефинитивно нема да имаат простор за излез во некој од европските купови. Имено, овој тим  во 10 изиграни натпревари успеа да собере само 10 бода, а тоа е премалку за тим со европски амбиции. Интер од друга страна врза две последователни победи, но се уште е е далеку од лидерската позиција. Овде дефинитивно гостите имаат поквалитетен тим, па затоа веруваме и дека ќе ги земат трите бода. Наш предлог е 2 со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet365: 4.10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*