Тикет на денот (сабота, 15.10.2022)

Тикет на денот
Тикет на денот

И денес понудата за обложување е фантастична. Се игра во сите лиги, а така и ќе биде и во наредните викенди. Се надеваме за денес дека го направивме вистинскиот избор на натпревари. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Вулверхемптон – Нотигенм Форест – 1/1 @ 2.55 во Mozzart

Дефинитивно тимот на Вулверхемптон е во криза. Тие се наоѓаат во црвената зона, а ако продолжат со ова темпо ќе се соочат со доста големи проблеми кога е во прашање опстанокот. Имено, тие на последните три натпревари врзаа три последователни порази, а сега имаат одлична прилика да стават крај на таа лоша серија. Нотингем Форест успеа да земе само пет бода од 9 изиграни натпревари и е на уште полоша позиција од Волвс. Како и да е, ние овде решивме да типуваме победа на Вулверхемптон, поточно 1/1 со квота 2.55 во Mozzart.

Атлетик Билбао – Атлетико Мадрид – Х2&2+ @ 2.17 во Bet365

Ова е натпревар од горниот дел на шпанската Ла Лига. И домаќините и гостите играат солидно во ова издание, па може да кажеме дека имаат и големи амбиции. Домаќините се на 3-та позиција и во последните пет натпревари немаат пораз, поточно во тој временски период запишаа едно реми и три порази. Атлетико Мадрид од друга страна игра доста променливо во гости, а исто така мора да нагласиме дека играат и доста офанзивно. Како и да е, сметаме дека гостите ќе останат непоразени, па типуваме Х2&2+ со квота 2.17 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.53

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*